Slider
pracownia

Pracownia artystyczna zajmująca się renowacją i sprzedażą oryginalnego wzornictwa z lat 1900-1990, z naciskiem na klasyki epoki mid-century. Nie robimy nic nowego, bo robimy stare. Zauroczeni minionym stuleciem – od geometrii Szkoły Bauhausu, skandynawskiego minimalizmu i lekkości włoskiej linii – po rodzimy, polski new look. Nie jest sekretem nasza obsesja na punkcie epokowych ikon. Wyszukane i sprowadzone przedmioty poddajemy konserwacji lub odnawiamy je z należytym szacunkiem. Balansujemy na pograniczu rzemiosła i sztuki. W swojej pracy używamy jedynie siły mięśni oraz manualnych, przedwojennych narzędzi. Łączymy tradycję wykonania z nowoczesną formą. Reprezentujemy starą szkołę rzemiosła zgodną z zasadami sztuki ciesielskiej, dbałością o szczegóły oraz wielkim szacunkiem do materiału. Nie lubimy słowa design, nie nazywamy siebie artystami chociaż to co tworzymy jest dziełem.

 

Z uwagi na bezwarunkową miłość do wzornictwa przemysłowego wykonujemy także własne projekty. Z recyklingowych materiałów tworzymy konstrukcje pozbawione banału i dołączonej instrukcji obsługi. Każdy przedmiot, który wyszedł z naszej pracowni jest niepowtarzanym egzemplarzem. Nie jest to masowa produkcja z katalogów wnętrzarskich, nie dodajemy śrubek do własnoręcznego skręcenia, nie przekładamy funkcjonalności nad estetykę, nie robimy stołów z europalet. Korzystamy tylko z materiałów z odzysku takich jak 200-letnie drewno, metal i surowce naturalne. Nie szczędzimy industrialnej surowości, nie usuwamy patyny, lubimy rdzę i zadry w dłoniach.

 

Pasja i doświadczenie pozwalają nam zająć się tym co kochamy więc szczęśliwi z nas ludzie. Dzięki temu pracujemy na pełnych obrotach, wciąż zmotywowani i z każdym dniem bardziej kreatywni. Chętnie doradzimy, chętnie podejmiemy się nowych wyzwań, jesteśmy otwarci na wszystko co do tej pory było niemożliwe. To co robimy nazwano sztuką re-designu. My utrzymujemy, że jesteśmy poszukiwaczami pięknej formy.

 

 

fb1


 

PROCEDURA ZWROTÓW I REKLAMACJI

Kupując przedmioty z naszej Pracowni możesz czuć się bezpiecznie. Możesz na spokojnie przyjrzeć się im oraz dopasować do własnej przestrzeni, wypróbować i podjąć decyzję czy zostają. Masz prawo do zwrotu zakupionej rzeczy w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania. W tym celu prosimy o kontakt oraz wypełnienie formularzu odstąpienia od umowy (dostępny tutaj) oraz dołączenie go do paczki. Jedyny koszt, który pokrywasz to koszt przesyłki. W przypadku większych gabarytów możesz liczyć na naszą pomoc w organizacji transportu. Po otrzymaniu przez nas zwróconej rzeczy wykonamy szybki przelew całej kwoty (bez kosztów przesyłki) na podane konto. Przelewy realizujemy w przeciągu 3 dni od daty otrzymania przedmiotu. Pamiętaj, że przy wysyłce zwrotnej ponosisz za nią odpowiedzialność. Zadbaj o odpowiednie jej zabezpieczenie, oznacz paczkę jako „ostrożnie” i ubezpiecz ją na pełną kwotę. W przypadku uszkodzenia paczki przez kuriera sporządzony zostanie protokół szkody oraz wszczęta procedura reklamacyjna z firmą kurierską. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie oraz radę w tej kwestii. Jeżeli zechcesz możemy procedurę tę poprowadzić za Ciebie. Musisz jednak liczyć się z tym, że w takiej sytuacji zwrot kwoty na Twoje konto opóźni się do momentu aż firma kurierska rozpatrzy reklamację.

Z uwagi na specyfikę naszych rzeczy – uczulamy aby pamiętać, że są to przedmioty vintage, używane, mające często ponad 50 lat. W związku z tym posiadają na sobie ślady czasu wynikające z normalnego ich używania (nawet jeśli są po renowacji lub konserwacji). Nie są to nowe przedmioty zdjęte z linii produkcyjnej, więc nie oczekuj od nich nieskazitelności. Zawsze staramy się rzeczowo i dokładnie opisać każdą wadę ale jesteśmy tylko ludźmi i czasem możemy czegoś nie zauważyć. Szanujemy nasze przedmioty i chcemy aby dumnie pełniły powierzone im funkcje, a Ty byś był z nich zadowolony. Dlatego jeżeli masz jakieś uwagi lub wątpliwości – skontaktuj się z nami! Na pewno wszystkiemu zaradzimy w miłej atmosferze.